P3100SBLRP
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
P3100SBLRP
  • 1
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 5 uA
On-State Voltage : 4 V
Product Category : Sidacs
Mounting Style : SMD/SMT
Non Repetitive On-State Current : 25 A
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM : 275 V
Package / Case : DO-214AA-2
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Holding Current Ih Max : 150 mA
Packaging : Reel
Series : pxxx0s
Breakover Current IBO Max : 800 mA
Off-State Capacitance CO : 20 pF to 45 pF
Breakover Voltage VBO : 350 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Sidacs 100A 275V