CSNE151-100
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
CSNE151-100
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Polarization : Bidirectional
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Package / Case : Module, Single Pass Through
Accuracy : ±0.5%
Sensor Type : Hall Effect, Closed Loop
Current - Supply (Max) : 10mA
Number of Channels : 1
Current - Sensing : 36A
Response Time : 1µs
Package : Bulk
Output : Ratiometric, Current
For Measuring : AC/DC
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Series : CSN
Sensitivity : -
Linearity : ±0.2%
Supplier Device Package : -
Mfr : Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Frequency : DC ~ 150kHz
Voltage - Supply : ±15V
Base Product Number : CSNE151
Description : SENSOR CURRENT HALL 36A AC/DC
Contact Now
Current Sensor 36A 1 Channel Hall Effect, Closed Loop Bidirectional Module, Single Pass Through